Porażenie prawej połowy krtani a cicha i ochrypła mowa

Witam mam porazenie prawej polowy krtani lekarze po operacji nie zrobili nic i nie poinformowali mnie co sie z tym łączy czyli głównie strasznie cicha i ochrypła mowa jest to dla mnie straszne mam 30 lat a nie moge prawie mówić ćwiczenia logopedyczne prawie nic nie daja bo byly zaczete dosc pozno niedługo bedzie rok.Czy da sie jakos chirurgicznie polaczyc uszkodzony nerw ?? teraz sa juz tak wielkie techniki bo Mnie odechciewa sie życ. Bardzo prosze o pomoc

Witam.
Najlepiej będzie skontaktowac się z foniatrą. Co do terapii logopedycznej, potrzebny tu jest logopeda o specjalizacji emisja i higiena głosu.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein