Poronienie po zażyciu leku na kręgosłup

Witam! Mam 21 lat. Najprawdopodobniej jestem w 8-9 tyg. ciąży. Wizytę mam w poniedziałek dopiero. Jestem zaniepokojona, ponieważ zaczęłam intensywnie krwawić po zażyciu leku Arthrotec 50mg - wypisał mi go mój lekarz reumatolog na problemy z kręgosłupem. Przed zażywaniem tego leku nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Dzisiaj zrobiłam test, a leki biorę od 2 tygodni. Krwawienie zaczęło się po pierwszej dawce leku, było obfite ze skrzepami. Najbardziej nurtuje mnie to, że wypłynęło ze mnie razem ze skrzepem taki zółte "coś", średnica ok. 1cm. Krwawienie trwa nadal. Dodam, że ma bardzo nieprzyjemny zapach. Czy ja poroniłam, a to żółte coś to było moje dziecko? Bardzo proszę o odpowiedź! Ewa

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Trójwymiarowe USG

Witam serdecznie, substancją czynną zastosowanego przez Panią leku jest mizoprostol, syntetyczna pochodna prostaglandyny E, substancji wywołującej poronne skurcze macicy. Przyjęcie leku do 9 tygodnia ciąży wiąże się z wysokim ryzykiem poronienia. Ze względu na wystąpienie krwawienia po przyjęciu preparatu bezwzględna jest jak najszybsza konsultacja ginekologiczna. Lekarz na podstawie badania USG będzie mógł odpowiedzieć na pytanie, czy doszło do poronienia czy jedynie wydalenie części tkanek. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty