Czy jest jednak szansa, że to nie było poronienie?

Witam tydzień temu w nocy dostałam krwawienia ze skrzepami które trwało nie całą dobę następnie parę dni miałam brązowe plamienie a dwa dni temu dostałam takie delikatne krwawienie bez skrzepów od wczoraj nie mam już żadnych plamień dodam że tydzień temu byłam w 5 tygodniu ciąży czy jest szansa że jednak nie poroniłam a przyczyna krwawień była zupełnie inna?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety takie objawy (a więc nasilone krwawienie ze skrzepami, a następnie plamienia) najczęściej sygnalizują poronienie. W momencie wystąpienia takich objawów powinna Pani niezwłocznie udać się do ginekologa bądź na izbę przyjęć.

Rozumiem, że do tej pory nie odwiedziła Pani specjalisty ani nie była z tego powodu w szpitalu. Zachęcamy do wizyty lekarskiej – lekarz musi Panią zbadać, aby potwierdzić, że doszło do poronienia.

Więcej informacji na temat poronienia (przyczyn, objawów, zapobiegania oraz leczenia) znaleźć można w artykule, który znajduje się pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/poronienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.