Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy oznacza to poronienie?

CZY PORONIŁAM? Około 13 grudnia doszło do stosunku wynikiem, którego jest ciąża potwierdzona 3 testami i brakiem miesiączki. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 29 listopada. Od paru dni pojawiło się u mnie bardzo obfite krwawienie na początku ciemne, brązowe, teraz mocno czerwone z ogromną ilością skrzepów, małe, duże, jasne, ciemne.. do tego ostre skurcze w podbrzuszu i rozrywający ból krzyża. Dodam ze x dnia na dzień przestały mnie bolec piersi. Te objawy z krwawieniem trwają już 5 dzień. Czy oznacza to poronienie?
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć plamienia w ciąży, zwłaszcza na początku, nie muszą oznaczać niczego niepokojącego, to krwawienie owszem.

Zarówno obfite krwawienie, jak i silne bóle podbrzusza oraz krzyża wskazują niestety na postępujące poronienie. Jeżeli jednak dolegliwości są nasilone, sugeruję wizytę u ginekologa.

Na temat poronień – ich przyczyn oraz objawów i profilaktyki może Pani przeczytać pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/poronienie-przyczyny-i-profilaktyka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy