Czy mogło u mnie wystąpić poronienie?
Dzień dobry, od trzech tygodni mam skurcze i bóle w podrzuszu, zaczęłam krwawic tydzień przed planowanym okresem. Pierwsze dwa dni krew była bordowo brązowa, gęsta, ciągnął się jakby śluz, dziś krwawię 7 dzień, krwawienie było cały czas intensywne i w dzień i w nocy, wciąż z bólami i skurczami. Zawsze miałam regularne miesiączki, bolesne i intensywne dzień - dwa, w nocy prawie wcale, do maksymalnie 4 dni. Ciągły ból i skurcze oraz intensywność krwawienia mnie zaniepokoiły. Cytologia była robiona wraz z usg w listopadzie, żadnych zmian nie wykryto. Czy możliwe, że poroniłam?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
niestety na podstawie samego opisu ciężko będzie ustalić przyczynę krwawienia, które występuje wraz z długo trwającymi bólami podbrzusza. Pewne jest to, że w Pani przypadku konieczne jest odbycie jak najszybszej wizyty u lekarza ginekologa. Takie objawy mogą wskazywać na rozwój chorób układu rozrodczego, nawet pomimo poprawnych ostatnio wykonywanych wyników.
Krwawienie wraz z bólami może być wynikiem między innymi wystąpienia: mięśniaków macicy, polipów, guzów, nadżerki szyjki macicy, infekcji czy poronienia w przypadku, gdy podejrzewa Pani ciążę.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka
https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy
https://portal.abczdrowie.pl/poronienie
https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka