Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam krwawienie i bóle podbrzusza?

Dzień dobry mam 18 lat jestem w 5 tygodniu ciąży i chciałam zapytać o jedną rzecz. Od kilku dni mam silne plamienie do tego miałam ból krzyża i bok podbrzusza. Kilka dni temu a dokładnie trzy dni temu gdy byłam w toalecie wyleciało mi coś podobnego do mięsa a za godzinę coś czerwonego i twardego po 10 min po tym zdarzeniu ból brzucha i kręgosłup znikł. Do tego czasu mocno krwawię i boki mnie podbrzusze. Wie może państwo do to może być kontrolę mam dopiero w środę u lekarza. Jestem na tabletkach podtrzymujących ciążę i kwasie foliowym.
KOBIETA, 19 LAT 11 miesięcy temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, proszę niezwłocznie skontaktować się z ginekologiem prowadzącym ciążę albo zgłosić na izbę przyjęć. Istnieje kilka hipotetycznych przyczyn takiego krwawienia, ale niestety jedną z nich jest ewentualne poronienie. Ból kręgosłupa na wczesnym etapie ciąży również przemawia za tym faktem – wywołany może być skurczami macicy i rozwieraniem się szyjki, co prowadzi do poronienia. Więcej w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-plecow-w-ciazy-jak-z-nim-walczyc. Dlatego należy jak najszybciej wykluczyć to ryzyko, konieczne jest badanie ginekologiczne oraz USG. Tematyka poronień została poruszona także w tym artykule, może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/poronienie-przyczyny-i-profilaktyka. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy