Dlaczego mam krwawienie i bóle podbrzusza?

Dzień dobry mam 18 lat jestem w 5 tygodniu ciąży i chciałam zapytać o jedną rzecz. Od kilku dni mam silne plamienie do tego miałam ból krzyża i bok podbrzusza. Kilka dni temu a dokładnie trzy dni temu gdy byłam w toalecie wyleciało mi coś podobnego do mięsa a za godzinę coś czerwonego i twardego po 10 min po tym zdarzeniu ból brzucha i kręgosłup znikł. Do tego czasu mocno krwawię i boki mnie podbrzusze. Wie może państwo do to może być kontrolę mam dopiero w środę u lekarza. Jestem na tabletkach podtrzymujących ciążę i kwasie foliowym.

Redakcja abcZdrowie

Witam, proszę niezwłocznie skontaktować się z ginekologiem prowadzącym ciążę albo zgłosić na izbę przyjęć. Istnieje kilka hipotetycznych przyczyn takiego krwawienia, ale niestety jedną z nich jest ewentualne poronienie. Ból kręgosłupa na wczesnym etapie ciąży również przemawia za tym faktem – wywołany może być skurczami macicy i rozwieraniem się szyjki, co prowadzi do poronienia. Więcej w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-plecow-w-ciazy-jak-z-nim-walczyc. Dlatego należy jak najszybciej wykluczyć to ryzyko, konieczne jest badanie ginekologiczne oraz USG. Tematyka poronień została poruszona także w tym artykule, może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/poronienie-przyczyny-i-profilaktyka. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.