Poruszanie głową i szyją z drganiem ramion u 8-latka a zespół Tourette'a

Witam,mam syna 8 latka ,który od roku zaczął poruszać głowa i szyją z drganiem ramion.robi to co jakiś czas ale w ostatnim czasie to sie nasiliło.Wczoraj zapytałam sie go czy to robi świadomie twierdzie ze tak ale moja Mama to również zauważyła i zwróciła mi na to uwagę czy to czasem nie Zespół Touretta?od jakiego lekarza mam zacząć? Bozena

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u specjalisty neurologa. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie