Poruszanie się po przecięciu i zszyciu ścięgna palca prostownika

Mialam przeciete i zszyte scieno palca prostownika u nogi teraz mija 6 tygodni od wlozenia nogi do szyny gipsowej i mam pytaniew czy bede mogla od razu normalnie chodzic

Szanowana Pani, jeżeli zespolenie ścięgna było wydolne mechanicznie po zeszyciu (kontrola śródoperacyjna) to po 6 tyg. będzie mogła Pani najpewniej poruszać się "prawie" normalnie-czyli bez fazy odbijania z palców. Będzie to chód na "płaskiej stopie". Myślę,że najbardziej uprawnioną osobą do ustalania dla Pani dalszych zaleceń jest ortopeda,który Panią operował. Pozdrawiam i mam nadzieję, że sprawdzą się moje przewidywania.