Posmarowanie rany mleczkiem z kaktusa

Dzień dobry, posmarowałam nie do końca zasklepioną ranę mleczkiem z kaktusa, ponieważ myślałam, że to aloes. Po sprawdzeniu wyglądu kaktusa wydaje mi się, że to wilczomlecz trójżebrowy. Okolica wokół rany boli mnie i pojawił się strup, mimo że przez 5 dni nie pojawił się, to po posmarowaniu wytworzył się po kilku godzinach. Czy posmarowanie tym mleczkiem może być niebezpieczne?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli od czasu posmarowania nie zaobserwowała Pani niepokojących objawów to nie ma powodu do niepokoju.