Powiększona rana odleżynowa kości ogonowej

Chciałabym wiedzieć czy to możliwe że przy codziennych opatrunkach : najpierw octenisept , potem przymoczka z soli 10% , potem zmieniona skóra wokół rany posmarowana baneocinem i na ranę nałożony bactigras przez okres ok.14 dni rana nie tylko się nie leczy ale raczej powiększa ? Chodzi o ranę odleżynową kości ogonowej u osoby leżącej. Może jest jakiś bardziej skuteczny opatrunek ?

Dzień dobry,

Aby poprawić krążenie w miejscu odleżyny proszę zastosować materac przeciwodleżynowy oraz co 2h zmieniać pozycję tak aby leżała na bokach. W kwestii opatrunków istnieje ich na rynku naprawdę dużo, natomiast wybór powinien być uzależniony od fazy rozwoju odleżyny.

Pozdrawiam serdecznie.