Postępowanie po mastektomii piersi

Jestem tydzień po mastektomii piersi.Dostałam wypis z kliniki i przeszłam sprawdzian stanu blizny pooperacyjnej wykonany przez pielęgniarkę w klinice ,do której mam ponad 100 km.Nie mam żadnych zaleceń co do dalszego leczenia, nikt mnie nie informował czy jest dalszy ciąg leczenia i kto tym powinien kierować! Proszę podpowiedzieć mi co mam dalej robić,gdzie się dowiadywać.

Aleksander Ropielewski

Powinien to zrobić lekarz lub napisać to w zaleceniach w epikryzie. Dalsze postępowanie zależy od rodzaju nowotworu jaki został usunięty i jego złośliwości, a także Pani stanu zdrowia, dlatetego są to zalecenia indywidualne. Na pewno należy rozpocząć rehabilitację i masaże limfatyczne.