Postępowanie przy bólu haluksa

Dokucza mi ból haluksa prawej stopy, czuję, że będę miał problem z chodzeniem. czy powinienem pójść do lekarza po skierowanie na badania w przychodni ortopedycznej ? Proszę o udzielenie informacji w jaki sposób postąpić aby sobie pomóc i nie zawracać głowy niepotrzebnie lekarzom.

Lekarze są od tego, żeby zawracać im głowę. Ból może wiązać się ze zmianami zwyrodnieniowymi i znacznym utrudnieniem chodzenia. Najważniejszy jest dobór obuwia - powinno mieć sztywniejszą podeszwę, profilowaną wkładkę (tę można dorobić oddzielnie) i nie może uciskać bolącego miejsca. Wskazane jest też wykonanie rtg stóp.