Poszerzenie tarczy nerwu wzrokowego u 5-latka

Witam co może oznaczać poszerzenie tarczy nerwu wzrokowego u dziecka 5 letniego w jednym oku w którym ma małą wadę? Ciśnienie w oku ok 14-16. TK głowy robione z innego powodu też ok

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani ciśnienie 14mm Hg w oku 5-latka to wartość zdecydowanie nieprawidłowa, ponad dwukrotnie przekracza normę. Proszę o pilny kontakt z okulistą, celem dalszej diagnostyki, zwłaszcza powtórnego wykonania badania kąta przesączania i ciśnienia wewnątrzgałkowego.