Neuropatia nerwu wzrokowego. Jak to się leczy?

Niedawno miałam wykonywane badanie pola widzenia w związku z codziennymi bólami głowy i problemami ze wzrokiem, neurolog postawił diagnozę: neuropatia nerwu wzrokowego. Czy trzeba wykonać jeszcze jakieś badania, żeby to stwierdzić, czy starczy badanie pola widzenia? Jak to się leczy?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Przyczyn uszkodzenia nerwu wzrokowego jest kilka i bez dokładnego badania okulistycznego nie da się stwierdzić, co było powodem uszkodzenia u Pani. Do tych badań zalicza się m. in. podstawowe badanie tarczy nerwu wzrokowego, badanie pola widzenia, badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz dodatkowe badania specjalistyczne.

Prosze udać się do okulisty, który pomoże w dalszej diagnostyce  i leczeniu Pani schorzenia.

Pozdrawiam