Powiększenie nerki u płodu

Witam w 20 tygodniu ciąży wykryto u płodu powiększenie nerki lewej UKM 4,2mm(pielektazja).W 25 tyg. poszerzenie obu nerek:prawa 5,04, lewa 6,72. Pozostałe parametry w normie. Boje się bo to tak szybko rośnie.Jaka jest norma ukm, a jaki ukm krytyczny? Czy można leczyć tą wadę, czy tylko czekać do rozwiązania?Czy wykonać dodatkowe badania?Czy wada ta oznacza wodonercze?Jak leczyć po rozwiązaniu?Proszę o szczegółową odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza ginekologa, w zależności od badania będzie można określić odpowiednie postępowanie.