USG płodu w 23 tygodniu ciąży
Witam, na usg płodu w 23 tyg ciąży stwierdzono multicystyczną lewą nerkę wielkości 50mm( Renala urinary malf-Multicystics Kidney sin. Pyelectasis dx) Druga nerka budowa prawidłowa powiększony UKM do 7,9mm . Co to oznacza? Czy zagraża życiu dziecka? Da się z tym żyć?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podany wynik wskazuje na wielotorbielowatość nerki lewej. Jest to wada wrodzona uwarunkowana genetycznie. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.