Powiększenie węzłów chłonnych, swędzenie skóry a prawdopodobieństwo nowotworu

Witam w wakacje bardzo powiekszyły mi sie wezły chłonne w połowie lipca onkolog przepisał mi antybiotyki wyniki krwi mialam bardzo dobre ob w normie po antybiotyku zmniejszyły sie wróciłam z wakacj do Norwegii bo tu mieszkam i od dnia dzisiejszego wezły znowu sie powiekszyły do tego doszło swedzenie skóry jak na razie zaobserwowałam tylko dwa wezły po jednej stronie szyji nie sa bolesne sa twarde i daja sie przesunac plcami , czy to moga byc poczatki nowotworu po mimo dobrych wynikow krwi
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Węzły chłonne które budzą wątpliwości i są podejrzane zwylke są twarde,niebolesne, w pakiecie i nieprzesuwalne podczas badania palpacyjnego. Powiększone węzły są wynikiem nie tylko procesu nowotworowego, ale także infekcji wirusowych i bakteryjnych, które mogą nie dawać żadnych innych objawów oprócz tych węzłowych. W przypadku dalszego powiększania się u Pani węzłów zalecam wizytę u lekarz ogólnego oraz ewentualne badanie usg tej okolicy, które pozwoli lepiej ocenić struktuę tych węzłów. Pozdrawiam