Powiększenie węzłów chłonnych za uszami

Witam wydaje mi sie że mam za uszami powiekszone węzły chłonne znajduja sie na dole zaraz w tym dołku za usznym dwie kulki po obu stronach jedna w tym samym miejscu byłam u 2 lekarzy stwierdzili że to tylko węzełki ale dlaczego mi nie znikają ? Myśle że mam juz je od dłuższego czasu al wczesniej nie zwracałam na nie uwagi dodam ze karmie piersią morfologia białko wapń tarczyca CRP wszystkie badania wyszły bardzo dobrze miałam robione usg brzucha i tez wyszło dobrze cytologie usg piersi

Dzień dobry,

Czy nie miała Pani np. zapalenia skóry głowy, albo zmian skórnych w okolicach głowy lub szyi, np. jakieś "krosty". Czasami niewielka miejscowa infekcja może być przyczyną odczynowego powiększenia się węzłów, które zdarza się,że nie ulegają zmniejszeniu. Gdyby węzły się powiększały lub stały sie bolesne, wówczas warto powtórzyć morfologię z ręcznym rozmazem, wykonac proteinogram i zamiast CRP oznaczyć zwykłe OB.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz