Powiększone i wypukłe sutki u chłopaka

Witam, mam pytanie dotyczące syna. Ma powiększone, wypukłe sutki. Początkowo myśleliśmy, że może to być ginekomastia. Miał konsultacje endokrynologa i badania laboratoryjne. Lekarz wykluczył ginekomastię i polecił konsultacje chirurgiczną. Dziś byliśmy u chirurga plastyka i również wykluczył ginekomastię, twierdząc że winny może być okres dojrzewania (19 lat), dieta lub taka jego uroda, powiedział że tego się nie operuje. Co mamy zrobić, syn bardzo się wstydzi i widzę, że jest załamany. Jak można mu pomóc, czy jest ktoś, kto może podjąć się operacji zmniejszenia sutków? Proszę o pomoc. Jesteśmy z okolic Katowic, do kogo możemy się jeszcze udać? Czy są inne sprawdzone metody?

Trudno mi oceniać w jakim stopniu są zmienione piersi, jaki jest ich kształt i struktura bez bezpośredniego badania. Nic nie pisała Pani na temat tego czy syn miał badanie USG tych sutków. Dalsze postępowanie powinno być uzależnione od tego jaka jest dokładnie budowa tych piersi (gruczołowa, tłuszczowa, może włóknista?). Jestem chirurgiem i mieszkam w Jaworznie (20 km od Katowic), aby konkretnie ustalić jaki jest mój pogląd na ten temat trzeba by się ze mną bezpośrednio skonsultować.