Tkanka tłuszczowa na piersiach u mężczyzny

Witam, jestem 26-letnim facetem i choć ważę 105 kg przy 185 cm wzrostu, myślę że mam lekką nadwagę, gdyż ćwiczyłem wcześniej trochę na siłowni i zawsze ta waga była około 90 kg. Moim problemem są kobiece piersi z brakiem sutków. Sutki pojawiają się tylko w przypadku podniecenia. Bardzo mnie to krępuje, moje próby wyćwiczenia klatki ćwiczeniami powiększyły tylko piersi. Czy są jakieś środki, może kremy, najlepiej bez recepty, które zredukują poziom gruczołów piersiowych?

Witam serdecznie!

Według wskaźnika BMI Pana waga jest faktycznie zbyt wysoka. BMI wynosi 30,7, co oznacza już nie tylko nadwagę, co otyłość. Pana idealna waga powinna wynosić od 80-90 kg.
W przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej część może odkładać się fizjologicznie w okolicach gruczołów sutkowych. Ćwiczenia siłowe (z ciężarkami itp) powodują zwiększenie masy mięśniowej, a więc rozbudowanie mięśni i stąd - jeżeli stawia się tylko na tego rodzaju ćwiczenia problem wcale nie znika. Konieczne byłoby zatem wykonywanie ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową, a więc - np. bieżnia, oraz wykorzystujących naturalną siłę mięśni bez dodatkowych obciążników - np. pływanie, ćwiczenia na wiosłach.
U niektórych mężczyzn może rozwinąć się schorzenie zwane ginekomastią czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w okolicy sutków i przerost gruczołów piersiowych - typowo jak u kobiet a nie mężczyzn. Aby wykluczyć to schorzenie u Pana konieczna jest wizyta u lekarza - na początek internisty. W niektórych sytuacjach poprawę może dać jedynie zabieg chirurgiczny (usunięcie przerośniętej tkanki gruczołowej).

Pozdrawiam serdecznie