Redukcja tłuszczu na brzuchu i piersiach

Witam, mam 15 lat, ponad 190cm wzrostu i 84 kg wagi. Według wskaźnika BMI moja waga jest dobra, lecz mam za dużo tłuszczyku na brzuchu oraz piersiach. Chciałbym się tego pozbyć lub ewentualnie zniwelować.
15 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w wymienionych partiach, konieczne będzie wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej. Częstotliwość powinna wynosić ok. 45 min. dziennie, każdego dnia. Może to być dowolny rodzaj sportu. Dodatkowo jednak zaleca się wykonywanie ćwiczeń modelujących i rzeźbiących mięśnie brzucha, które pozwolą zredukować ilość tkanki tłuszczowej w tych okolicach. Cenne wskazówki dotyczące rodzaju ćwiczeń znajdują się w poniższym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch
W kwestii diety zalecane jest regularne spożywanie posiłków (najlepiej 5 w ciągu dnia), ograniczanie podaży kalorycznych produktów w tym przede wszystkim słodyczy i słonych przekąsek. Wykluczeniu powinna podlegać także żywność typu fast food, która obfituje kalorie i niezdrowe tłuszcze zwierzęce. Warto pamiętać o codziennym spożywaniu warzyw i owoców, najlepiej świeżych.