Zapytaj lekarza

7 1 9 , 3 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Redukcja tłuszczu na brzuchu i piersiach

Witam, mam 15 lat, ponad 190cm wzrostu i 84 kg wagi. Według wskaźnika BMI moja waga jest dobra, lecz mam za dużo tłuszczyku na brzuchu oraz piersiach. Chciałbym się tego pozbyć lub ewentualnie zniwelować.
15 LAT ponad rok temu

Dieta w ciąży

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej w wymienionych partiach, konieczne będzie wprowadzenie regularnej aktywności fizycznej. Częstotliwość powinna wynosić ok. 45 min. dziennie, każdego dnia. Może to być dowolny rodzaj sportu. Dodatkowo jednak zaleca się wykonywanie ćwiczeń modelujących i rzeźbiących mięśnie brzucha, które pozwolą zredukować ilość tkanki tłuszczowej w tych okolicach. Cenne wskazówki dotyczące rodzaju ćwiczeń znajdują się w poniższym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch
W kwestii diety zalecane jest regularne spożywanie posiłków (najlepiej 5 w ciągu dnia), ograniczanie podaży kalorycznych produktów w tym przede wszystkim słodyczy i słonych przekąsek. Wykluczeniu powinna podlegać także żywność typu fast food, która obfituje kalorie i niezdrowe tłuszcze zwierzęce. Warto pamiętać o codziennym spożywaniu warzyw i owoców, najlepiej świeżych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy