Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 4 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha i boczków?

Jestem Chłopakiem. mam 13 lat 163 cm wzrostu i ważę ok 51 kg. Nie wiem czy to normalna waga. Jestem raczej przeciętnej postury, lecz na tułowiu, od pasa do szyi mam za dużo tłuszczu (na brzuchu i boczkach). Bardzo chciałbym się go pozbyć. Proszę o jakiś skuteczny sposób
MĘŻCZYZNA, 13 LAT ponad rok temu

Otyłość brzuszna a płeć

Jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych jest bez wątpienia otyłość. Czy płeć w jakikolwiek sposób warunkuje jej wystąpienie? Na to pytanie odpowiada prof. Wojciech Drygas, internista.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam
Masa ciała znajduje się w normie. Nadmiar tkanki tłuszczowej w wymienionych partiach może wynikać z braku aktywności fizycznej i niewłaściwej diety - nadmiernej podaży kalorii z niezdrowych produktów takich jak słodycze, słone i tłuste przekąski, czy napoje dosładzane.
Warto byłoby włączyć regularną (codzienną) aktywność fizyczną, która pomoże ustabilizować metabolizm i zredukować tkankę tłuszczową w niechcianych partiach ciała. Wskazane są dowolne rodzaje sportu, oraz ćwiczenia modelujące górną część ciała (pompki, przysiady, brzuszki).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy