Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha i boczków?

Jestem Chłopakiem. mam 13 lat 163 cm wzrostu i ważę ok 51 kg. Nie wiem czy to normalna waga. Jestem raczej przeciętnej postury, lecz na tułowiu, od pasa do szyi mam za dużo tłuszczu (na brzuchu i boczkach). Bardzo chciałbym się go pozbyć. Proszę o jakiś skuteczny sposób

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Masa ciała znajduje się w normie. Nadmiar tkanki tłuszczowej w wymienionych partiach może wynikać z braku aktywności fizycznej i niewłaściwej diety - nadmiernej podaży kalorii z niezdrowych produktów takich jak słodycze, słone i tłuste przekąski, czy napoje dosładzane.
Warto byłoby włączyć regularną (codzienną) aktywność fizyczną, która pomoże ustabilizować metabolizm i zredukować tkankę tłuszczową w niechcianych partiach ciała. Wskazane są dowolne rodzaje sportu, oraz ćwiczenia modelujące górną część ciała (pompki, przysiady, brzuszki).