Jak pozbyć się galaretowatego brzucha?

mam 13 lat (w sierpniu skończe) waże 48kg i mam wzrostu 152cm nie wiem czy to źle czy dobrze. a mam taki galaretowaty wystający brzuch co mam zrobic zeby sie go pozbyc. aha i mam takie lekko obwisłe piersi to chyba przez nadwage
13 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Masa ciała znajduje się w normie. Nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała może natomiast wynikać z niskiej aktywności fizycznej i nieprawidłowej diety.
Przede wszystkim należy więc włączyć do programu każdego dnia ćwiczenia (może to być dowolna forma sportu, lub gimnastyka). Wybierając ćwiczenia szczególną uwagę należy zwrócić na modelowanie nadmiernie uwydatnionych partii ciała - w tym przypadku polecane są przede wszystkim półbrzuszki, brzuszki proste oraz skośne, skłony i przysiady.
Dodatkowo warto w wolnym czasie realizować ulubioną formę sportu.
W kwestii diety konieczne jest wykluczenie niezdrowych i kalorycznych produktów o potraw- zwłaszcza słodyczy,słodzonych napojów i słonych przekąsek oraz żywności typu fast food.