Ćwiczenia na pozbycie się oponki z brzucha

Mam 15 lat - jestem chłopakiem.W lipcu ubiegłego roku miałem wypadek.Przez miesiąc mialem noge w gipsie pózniej prze 4 miesiące nie mogłem uprawiac sportu. Przez ten czas zrobiła mi sie tzw.oponka . Na wysokosci pempka mam w obwodzie 85 cm. Moja waga to 60 kg.Mój wzrost 165 cm. Jakie cwiczenia mam wykonywac aby sie pozbyc tej oponki ? Oraz czy mam je wykonywac codziennie czy np: 3 razy w tygodniu ?

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam serdecznie
Myślę , że w tym przypadku wprowadzenie regularności w zakresie spożywania posiłków (5 w ciągu dnia) oraz codzienna aktywność fizyczna (45 min dziennie) w zupełności wystarczą, aby pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. W zależności od budowy ciała, tkanka tłuszczowa może odkładać się w różnych miejscach - w tej sytuacji głównie na brzuchu - zastosowanie więc dowolnych ćwiczeń będzie wspomagało jej redukcję. Spośród różnych rodzajów sportu, warto wybrać ten, który sprawia największą przyjemność - może to być jazda na rowerze, ćwiczenia gimnastyczne modelujące partie brzucha (skłony, brzuszki, pompki), pływanie, czy bieganie. Ważne, aby zachować ich cykliczność i pozostać wytrwałym w swoim postanowieniu.