Jak pozbyć się uciążliwej oponki na brzuchu?

Witam. Mam 19 lat i dwie uciążliwe oponki na brzuchu. Cwiczę codziennie(cwiczenia na brzuch)- nie aeroby. Po za domem jestem do godziny 18. Zmienilam sposób odżywiania, a efektów wciąż nie ma. Od dwóch miesięcy nie mam okresu. Nie wiem co robić. Będę wdzięczna za każde rady.

Witam,
Ważne jest sprawdzenie zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej w Pani organizmie, ponieważ brak miesiączki często jest wynikiem zbyt niskiego poziomu właśnie tkanki tłuszczowej, ale i oczywiście może to być problem z hormonami lub wiele innych. Na początku, brak miesiączki proponuję skonsultować z ginekologiem. Jeśli chodzi o tłuszcz na brzuchu, to proponuję zmienić ćwiczenia właśnie na aerobowe, ponieważ dzięki nim będzie mogła Pani uzyskać plaski brzuch.
Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Ledwoń

Mgr inĹź. MaĹgorzata LedwoĹ

Należy też oprócz ćwiczeń włączyć dietę z odpowiednią ilością płynów i odpowiednią kalorycznością.
Na pewno nie należy stosować diety bardzo niskokalorycznych przy jednocześnie bardzo dużej aktywności fizycznej, bo często prowadzi to zaburzeń hormonalnych skutkujących właśnie wydłużonymi cyklami miesięcznymi, co należy niewątpliwie skonsultować z ginekologiem ,wykluczyć ciążę czy zaburzania hormonalne.

Witam, ciężko cokolwiek radzić, gdyż nie podała Pani ani swojej masy ciała ani też wzrostu. oponka na brzuchu często jednak jest spowodowana nadmiarem spożywanych prostych węglowodanów tj słodycze, dżemy, miody a także cukier. Pisze Pani natomiast o problemach z miesiączkowaniem więc w grę mogą wchodzić również różnego rodzaju zaburzenia hormonalne, które mogą wpływać na zły metabolizm tkanki tłuszczowej. proponowałabym udać się do ginekologa i wykonać wszystkie hormonalne badania - żeby stwierdzić, czy wszystko jest w porządku.

Witam serdecznie,
mięśnie brzucha nie różnią się niczym od tych pozostałych, dlatego proszę pamiętać, że nie istnieje nic takiego jak miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej. Aby przysłowiowa oponka "zmieniła się" w cudowny sześciopak :) najlepiej trenować całe ciało w połączeniu z dietą niskokaloryczną- gdzie zmniejszona ilość kalorii będzie wynikała z ograniczenia tłuszczu. Co do samych ćwiczeń mięśni brzucha- mięśnie potrzebują odpoczynku dlatego najlepiej trenować 2-3 razy w tygodniu, a gwarancją sukcesu jest odpowiednio zaplanowany trening. Jeżeli chodzi o brak miesiączki powodów może być wiele obok zaburzenia gospodarki hormonalnej może to być następstwo zmian w odżywaniu jakie Pani wprowadziła. Najbezpieczniej będzie jednak z tym problemem udać się na konsultację do ginekologa.

Trzymając kciuki pozdrawiam.