Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Metody na płaski brzuch

Jakie są najskuteczniejsze metody na płaski brzuch?
ponad rok temu

Indeks glikemiczny w cukrzycy

Indeks glikemiczny oznacza poziom glukozy we krwi po spożyciu posiłku. Czy dla cukrzyka powinno to mieć znaczenie? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam serdecznie,
Polecam najpierw odtłuścić brzuch poprzez ćwiczenia cardio (bieganie, jazda na rowerze, pływanie, step, areobik a nawet taniec). Kolejnym etapem mogą być ćwiczenia siłowe na brzuch, które jeszcze wyostrzą efekt "płaskiego brzucha" i uwidocznią mięśnie.
Nie wolno też zapominać o odpowiedniej diecie, która zapobiegnie "wyrzutom" insuliny i ponownym magazynowaniem tkanki tłuszczowej (regularne jedzenie produktów o niskim IG, unikanie tłustych potraw, słodyczy, fastfoodów)
Pozdrawiam i życzę sukcesów

0

Witam serdecznie,
mięśnie brzucha nie różnią się niczym od tych pozostałych, dlatego proszę pamiętać, że nie istnieje nic takiego jak miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej. Aby przysłowiowa oponka "zmieniła się" w cudowny sześciopak :) najlepiej trenować całe ciało w połączeniu z dietą niskokaloryczną- gdzie zmniejszona ilość kalorii będzie wynikała z ograniczenia tłuszczu. Co do samych ćwiczeń mięśni brzucha- mięśnie potrzebują odpoczynku dlatego najlepiej trenować 2-3 razy w tygodniu, a gwarancją sukcesu jest odpowiednio zaplanowany trening.
Trzymając kciuki pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy