Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha?

Witam, mam 13, prawie 14 lat, 171 cm wzrostu i 53 kilogramy wagi. Wydaje mi się, że moja waga nie jest taka bardzo zła, ale mam taką brzydką oponeczkę na brzuchu i nie wiem jak się jej pozbyć ;( jestem w ciągłym ruchu, ponieważ tańczę, gram w tenisa stołowego, a także ćwiczę na WF-ie i czasem sama ćwiczę, żeby utrzymać formę. Próbowałam już chyba wszystkiego i nie wiem, jak się tej oponki pozbyć. Proszę o szybką odpowiedź. Pomocy

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Odchudzanie brzucha to zdecydowanie dość trudne zadanie, choć oczywiście możliwe. Oprócz popularnych brzuszków i skłonów, dobrymi metodami na to, by wzmocnić mięśnie brzucha, są: jogging, pływanie i chodzenie.

Ponadto:
1. W spalaniu tłuszczu pomaga ćwiczenie całego ciała. W połączeniu z odpowiednią dietą na pewno łatwiej będzie osiągnąć zamierzone rezultaty, czyli płaski brzuch. Jeśli wykonujesz tysiące brzuszków i innych ćwiczeń na płaski brzuch, a mimo tego nie widać efektów – prawdopodobnie twoja dieta wymaga gruntownego zweryfikowania.

2. Aby mieć płaski brzuch, wprowadź do swojego menu więcej jogurtów, warzyw, oliwy oraz siemię lniane. Wypukły brzuch może być spowodowany wzdęciami. Żeby ich uniknąć, jedz produkty bogate w błonnik, białko i wapń.

3. Zacznij chodzić lub biegać 3-4 razy w tygodniu. Taki wysiłek fizyczny sprawia, że serce szybciej pracuje, a to przyspiesza przemianę materii. Szybszy metabolizm skutkuje większym spalaniem kalorii, co eliminuje nadmiar tłuszczu w organizmie.

4. Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch to ćwiczenia aerobowej szóstki Weidera. Ćwiczenia te pomagają spalić tkankę tłuszczową i wzmocnić mięśnie brzucha. Należy wykonywać je codziennie przez sześć tygodni. W jednej serii jest sześć różnych ćwiczeń. Ilość serii oraz ćwiczeń rośnie w miarę upływu dni.