Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej, która pozostała na nogach?

Witam serdecznie, mam na imię Ada, mam 21 lat. Od zawsze moim wielkim problemem były nogi. Przez 5 lata dużo schudłam, można powiedzieć, że od 5 lat codziennie biegam, uprawiam dużo sportu. Codziennie ćwiczę. Biegi trwają około godziny, jest to trucht, biegam w takim tempie w którym mogę normalnie mówić. Bez zadyszki. Zmieniłam sposób odżywiania się. Unikam słodyczy i oczywiście fast foodow oraz ziemniaków, chleba i potraw smażonych. Piję tylko wodę (niegazowaną), czerwoną i zieloną herbatę. Nauczyłam się jeść 4 razy dziennie. Posiłki są bogate w błonnik, jem dużo warzyw, na śniadanie i podwieczorek płatki kukurydziane lub musli z jogurtem naturalnym lub "mlekiem" (0,5 % tłuszczu). Co do wagi. Jest OK, można powiedzieć że idealna (wskaźnik BMI 21,3). Chciałam się zapytać jak pozbyć się reszty tkanki tłuszczowe. Na brzuchu jest jej bardzo mało, prawie wcale, widoczna tylko jak siedzę, z nogami juz jest gorzej. Tkanka tłuszczowa nie chce zejść. Szczególnie od wewnętrznej strony ud. Chciałabym się jej pozbyć całkowicie. Proszę o pomoc.

Lek. Marta Hat

Witam!

Kobiety mają więcej tkanki tłuszczowej w okolicach ud/pośladków i czasem bardzo ciężko/najtrudniej pozbyć się centymetrów z tych partii ciała.

Spadki z tych okolic zwykle wiążą się z koniecznością utraty tłuszczu, a co za tym idzie diety odchudzającej. Często jest tak, że dolne partie ciała „chudną” na samym końcu, co przy typowej figurze gruszki pogłębia dysproporcje sylwetki.

Myślę, że mimo wszystko warto postawić na ćwiczenia - wysportowana sylwetka, ładnie podkreślone mięśnie, a przez to ujędrnione.

Bardzo dobrze, że biegasz - to jedno z lepszych ćwiczeń kształtujących mięśnie nóg.  Pamiętaj o rozciąganiu po treningu (zapobiega kontuzjom i rozbudowie mięśni). Możesz nieco urozmaicić trening, polecam skakankę, rower, steper (+rozciąganie). Pamiętaj również, że ćwiczenia siłowe bardziej przyczyniają się do rozbudowy mięśni, więc nie należy z nimi przesadzać.

W diecie warto zwrócić uwagę na dużą zawartość białka oraz błonnika.
Jeżeli chodzi o ćwiczenia to wygląd ud poprawiają zwłaszcza bieganie i basen, także rower i skakanka. W modelowaniu wewnętrznej strony ud użyteczny jest tzw. motylek.

Pozdrawiam serdecznie!