Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej w dolnej części brzucha?

Jestem dziewczyną, mam prawie 18 lat, 51 kg, 160 cm. Zawsze byłam bardzo chuda jadłam tyle samo co teraz i nie tyłam, jednak przez ostatnie 2 lata troszkę się to zmieniło. Codziennie wieczorem robię brzuszki, ok 100, zaczęłam jakieś 1.5 miesiąca temu, czasem wybiorę się na jakąś wycieczkę rowerową, w szkole ćwiczę na w-fie. Chciałabym się pozbyć tkanki tłuszczowej z dolnej części brzucha, bo do reszty nie mam zarzutów. Mój brzuch w dole jest wypukły i wygląda jak w ciąży, jednak chciałabym to zmienić, bo wakacje się zbliżają. W rodzinie raczej nie mam przypadku otyłości. Rano jem na śniadanie zazwyczaj 1 kanapkę z szynką i serem żółtym, do tego nie zawsze herbata, w szkole do 2 takich kanapek, czasem jakiś batonik, w domu obiad zwykle to ziemniaki z sosem i jakaś surówka, rzadko jem mięso. Po obiedzie zazwyczaj po 2 h jem jakąś kanapkę, jabłko też bardzo często i zdarza się, że o 22 jem sobie jeszcze coś. W weekend mój jadłospis wygląda tak samo;) Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie powinnaś się odchudzać. Jesteś aktywna fizycznie, to bardzo dobrze. Mimo to powinnaś pamiętać, żeby ćwiczyć codziennie minimum 30 minut. Dobrym ćwiczeniem na dolne partie ciała są brzuszki klasyczne, brzuszki skośne, ale także podnoszenie nóg (leżąc płasko na podłodze podnoś równocześnie obie nogi do góry i powoli, razem opuszczaj). Na abcZdrowie.pl zajdziesz więcej ćwiczeń na mięśnie brzucha.
Oprócz tego powinnaś unikać niektórych produktów, które dostarczają dużo cukru i tłuszczu. Są to tzw. bomby kaloryczne, do których zaliczają się produkty typu fast-food, słodycze, chipsy, słone i tłuste przekąski, słodkie i gazowane napoje, a także wszelkie produkty, do których dodawane są cukry proste.
Pozdrawiam.