Jak się pozbyć tkanki tłuszczowej z brzucha przy niskiej aktywności fizycznej?

Witam, mam 24 lata, wzrost 167 cm i waga 70 kg. Mam siedzący tryb życia - muszę dużo się uczyć. Niestety, nie potrafię zrzucić zbędnych kilogramów. Mam szczególnie dużo tkanki tłuszczowej rozmieszczonej na brzuchu (co zaczyna mi naprawdę przeszkadzać i to nie tylko ze wzgledów estetycznych). Proszę o poradę.

24 LAT ponad rok temu

Witam!

Według wskaźnika BMI Twoja waga jest prawidłowa. Nie masz nadwagi. Jeśli masz kłopot z gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha, najlepiej ćwiczyć właśnie te partie ciała oraz unikać potraw zwiększających ilość tkanki tłuszczowej.

Produkty których należy unikać to:
- wszelkiego rodzaju bomby kaloryczne: produkty typu fast food, słodycze, cukierki, napoje gazowane i słodkie soki, napoje czy nektary,
- białe pieczywo, słodkie bułki, pączki, ciasta.

Powinnaś natomiast zwiększyć spożycie:
- warzyw,
- produktów pełnoziarnistych,
- ryb,
- wody niegazowanej.

Powinnaś nabrać właściwych nawyków żywieniowych. Poczytasz o nich w artykule http://portal.abczdrowie.pl/bilansowanie-zdrowej-diety

Bądź wytrwała w ćwiczeniach, a po pewnym czasie wraz z dietą z pewnością przyniosą pożądane efekty!

Powodzenia!