Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z dolnej części brzucha?

Mam 16 lat, 161 cm wzrostu i ważę 52 kg. Nie jestem zbyt aktywna fizycznie, ale mogę to zmienić. Ogólnie nie jestem gruba, tylko mam wałek na brzuchu, na dole pod pępkiem. Schudłam 5 kg dzięki diecie dr Dukana, ale wałek mi nie zniknął, tylko nogi mi schudły i pupa. Co mam zrobić, aby do końca wakacji pozbyć się tego tłuszczu na brzuchu? Tylko żeby na pewno zadziałało. Proszę o fachową i sprawdzoną metodę, poradę na mój problem.

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 20,1 i odpowiada wartości około 50 centyla, co oznacza, że Twoja masa ciała jest w normie. Nie powinnaś się zatem odchudzać, zwłaszcza dietami, takimi jak dieta Dukana, która nie jest dietą pełnowartościową oraz zalecaną dla dzieci i młodzieży. Twój organizm jest w fazie wzrostu i rozwoju, w związku z czym musi otrzymać wszystkie niezbędne mu składniki odżywcze, a stosując diety na własną rękę, pozbawiasz go ich.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl. Samą dietą nie wyszczuplisz brzucha, powinnaś regulanie ćwiczyć i cierpliwie poczekać na efekty. Możesz wybrać się na siłownię i zasięgnąć porady trenera odnośnie ćwiczeń odpowiednich dla Ciebie.

Pozdrawiam