Duży brzuch: jak się go pozbyć i wprowadzić zdrową dietę?

Witam. Mam 17 lat, przy wzroście 160 cm ważę 48 kg, jestem kobietą. Moja aktywność fizyczna jest bardzo ograniczona z powodu chondromalacji rzepek, co uniemożliwia mi wykonywanie dużej ilości sportów. Nie ćwiczę w ogóle, a chciałabym to zmienić. Nigdy wcześniej nie odchudzałam się, w mojej rodzinie nadwagę ma tata. Jestem ogólnie szczupła, ale mam duży brzuch. Jeszcze rano przed posiłkami jest w miarę ok, ale potem to masakra - wyglądam jak w ciąży. Nie wiem czy to wzdęcia?

Mój jadłospis w tygodniu wygląda tak: na śniadanie - mleko z płatkami chocapic/biały chleb z serkiem ze szczypiorkiem + herbata z cytryną. Ze szkoły wracam o 19, więc w ciagu dnia przegryzę może jakąś kanapkę albo batonika, nic specjalnego. O 19 jem obiad np. filet z kurczaka, ziemniaki, sałatka + cola. Ok. 22 jakieś kanapki z białego chleba z szynką, twarożkiem albo sałatka z warzyw, czasem jakieś ciastka.

W weekend na śniadanie: biały chleb, serek + szynka + warzywa + kakao. Koło 12 jakieś ciastka z herbatą. Na obiad rosół, ziemniaki, kurczak, sałatka. Po obiedzie ciastka z herbatą. Kolacja - kanapki etc. Jak zrzucić ten brzuch i wprowadzić zdrową dietę? Pomocy.

Witam,

W celu utraty masy ciała niezbędne są zarówno ćwiczenia, jak i zmiana stylu życia – powinnaś zwiększyć aktywność fizyczną i czas wolny spędzać na ćwiczeniach i sporcie. Niekiedy wystarczy wyeliminować parę błędów żywieniowych, aby masa ciała zaczęła spadać. Zacznij od zdrowego odżywiania i systematycznie wykonuj ćwiczenia fizyczne.

Pozdrawiam.