Jak się pozbyć wystającego brzucha?

Witam. W lutym skończyłam 13 lat, ważę 52 kg przy wzroście 163 cm. Czasami jeżdżę na rowerze, a poza tym to uczęszczam na w-f. Nigdy wcześniej nie byłam na diecie. W dni w które chodzę do szkoły jem: -śniadanie (7.10) - płatki z mlekiem (Fitness z owocami) lub kanapkę z szynką, herbata, -w szkole II śniadanie (10:30) - kanapkę z szynką, serem lub dżemem i sok, -obiad (ok. 13.-14.) - ziemniaki, pieczeń i marchewka z jabłkiem, kompot, -podwieczorek (ok.16.) - jabłko lub inny owoc, -kolacja (ok.18.) - kanapka z szynką, serem lub dżemem, herbata. Weekend (zazwyczaj to samo, tylko bez II śniadania i na obiad ryba - filet z mintaja lub panga lub naleśniki): -śniadanie - ok. 9. godz., -obiad - ok. 13. godz., -podwieczorek - ok. 16. godz., -kolacja - ok.18. godz. Nie choruję na żadne choroby przewlekłe. Chciałabym mieć płaski brzuch, żeby móc chodzić na basen, bo uwielbiam pływać i w ogóle przebywać w wodzie. Poza tym chciałabym ważyć ok. 46-8 kg. Proszę o wskazówki, rodzaje ćwiczeń i jakiś jadłospis. Bardzo proszę o pomoc!
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest prawidłowa. BMI wynosi 19,6 i znajduje się między 50 a 75 centylem na siatkach centylowych, co oznacza masę ciała w normie. Z tego względu, jak również z powodu Twojego młodego wieku, nie mogę zalecić Ci odchudzania, które mogłoby niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu. Powinnaś zdrowo się odżywiać, by dostarczyć swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych do rozwoju. To zaowocuje dobrym zdrowiem w przyszłości, dlatego już dziś powinnaś o nie zadbać.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl.  Najbardziej popularne są różne rodzaje ,,brzuszków''. Nie zapominaj o aktywności fizycznej, dzięki której spalana jest tkanka tłuszczowa np. jazda na rowerze, pływanie, biegi, marsze.

Powinnaś jeść więcej warzyw, bowiem mają mało kalorii, a dużo błonnika, który daje uczucie sytości i ułatwia trawienie. Dodawaj je do każdego posiłku (lub owoce). Jeśli pijesz soki, wybieraj takie, które nie są słodzone.

Zapoznaj się z piramidą żywienia: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Zasady zdrowego żywienia poznasz również dzięki lekturze artykułów w serwisach www.abczdrowie.pl.

Pozdrawiam