Jak pozbyć się oponki na brzuchu w dwa tygodnie?

Mam 14 lat. Wzrost 1,62 i ważę 53 kg. Wiem, że to dobra waga w moim wieku ale mam wystający brzuszek i grube uda. Chciałabym sie tego brzuszka pozbyć, bo bardzo się wstydzę wychodzić w bikini albo obcisłych koszulkach. Tylko nie chce żadnej diety, bo nie nie wytrzymuje i zawsze mnie do czegoś ciągnie i moja dieta kończy się po 2-3 dniach. Bardzo chciałabym żeby ta oponka znikła mi w 2 tygodnie. Czy to możliwe?

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Co prawda utrata nadmiaru tkanki tłuszczowej w 2 tygodnie nie jest możliwa, jednak systematyczne ćwiczenia, zwłaszcza takie, które będą modelowały tę partię ciała wpłyną na jej stopniową redukcję.
Zalecane jest ćwiczyć codziennie, przynajmniej 40 minut. Może to być jazda na rowerze, biegi, aerobik,pływanie lub inna dyscyplina sportowa. W kwestii gimnastyki, warto skupić się na brzuszkach skośnych i prostych (lub półbrzuszkach), skłonach i przysiadach.
Do diety warto wprowadzić kila zdrowych modyfikacji - jeść około 4-5 posiłków dziennie w równych odstępach czasowych, unikać słodyczy, napojów słodzonych i słonych przekąsek typu chipsy, sięgać codziennie po świeże warzywa i owoce, unikać potraw i produktów tłustych, a zastępować je tymi o obniżonej zawartości tłuszczu, spożywać produkty bogate w błonnik - przede wszystkim produkty zbożowe pełnego ziarna. Taki tryb życia wpłynie korzystnie na modelowanie sylwetki, poprawi kondycję i dobre samopoczucie.