Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Tkanka tłuszczowa na brzuchu u nastolatka

Witam mam 16 lat, ważę 50 kilo i mam 150 cm wzrostu, lecz mam mały problem mam duży brzuch... wszystkie tłuszcze gromadzą sie na brzuchu jem jak każdy nastolatek nie za dożo słodyczy jem dosyć dużo roślin strączkowych w zupach i mięso to tylko kurczak...
16 LAT ponad rok temu

Źródła nienasyconych kwasów omega-3

Nienasycone kwasy omega-3 są niezbędnym składnikiem naszej diety, jednak organizm nie posiada zdolności do ich samodzielnego syntetyzowania. Z tego względu warto wiedzieć, co jest ich pierwotnym oraz wtórnym źródłem ? o tym opowiada dr Leszek Walentynowicz, diabetolog.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową w okolicach brzucha najlepiej zredukować poprzez ćwiczenia modelujące tę partię ciała.
W kwestii żywienia, oprócz słodyczy należy wykluczyć także słone przekąski typu chipsy, słodzone napoje oraz żywność typu fast food, czy żywność przetworzoną (czyli gotowe dania bezpośrednio do odgrzania), która obfituje w tłuszcz i substancje konserwujące.
Warto także spożywać posiłki w regularnych odstępach czasowych, najlepiej mniejsze objętościowo, ale częściej - wpłynie to korzystnie na regulację metabolizmu i zapobiegnie odkładaniu się tkanki tłuszczowej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy