Tkanka tłuszczowa na brzuchu u nastolatka

Witam mam 16 lat, ważę 50 kilo i mam 150 cm wzrostu, lecz mam mały problem mam duży brzuch... wszystkie tłuszcze gromadzą sie na brzuchu jem jak każdy nastolatek nie za dożo słodyczy jem dosyć dużo roślin strączkowych w zupach i mięso to tylko kurczak...
16 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Nadmiernie nagromadzoną tkankę tłuszczową w okolicach brzucha najlepiej zredukować poprzez ćwiczenia modelujące tę partię ciała.
W kwestii żywienia, oprócz słodyczy należy wykluczyć także słone przekąski typu chipsy, słodzone napoje oraz żywność typu fast food, czy żywność przetworzoną (czyli gotowe dania bezpośrednio do odgrzania), która obfituje w tłuszcz i substancje konserwujące.
Warto także spożywać posiłki w regularnych odstępach czasowych, najlepiej mniejsze objętościowo, ale częściej - wpłynie to korzystnie na regulację metabolizmu i zapobiegnie odkładaniu się tkanki tłuszczowej.