Powiększone jądro a operacja wyrostka robaczkowego

Witam, 11.04.15 miałem operacje wyrostka robaczkowego metodą laparoskopową , dwa dni przed operacją zauważyłem powiększenie się jąder nawet teraz 4 dni po operacji obrzęk nie ustępuje czy to normalne ?. Lekarze poinformowali mnie że miałem paskudny wyrostek i bardzo długo wyciągali go przez pępek dodam że w wieku 10 lat miałem operacje przepukliny . Nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale proszę o odpowiedź . Moje drugie pytanie czy mogę spożywać napoje typu nestea,lipton 4 dni po operacji. S. 20 l

- nie jest to typowy stan, jest to jakiś niezależny objaw, być może związany ze stanem zapalnym w zakresie jąder, radzę w tej sprawie bezpośrednio najlepiej skonsultować się z urologiem
czy mogę spożywać napoje typu nestea,lipton 4 dni po operacji?
- tak, nie ma przeciwwskazań