Powiększone piersi i brzuch, brak okresu oraz ból głowy i pleców jako objawy ciąży

Witam. Jakie są pewne objawy ciąży? Ostatni stosunek odbył się 24/25.10.2013r. Okres pojawił się 3listopada jednak teraz nie mam i obawiam się,że jestem w ciąży.. Moje objawy: -dość duże piersi(biały nalot na sutkach) -powiększiny brzuch,który 'leci'w dół -brak okresu -ból głowy -ból pleców(trwa od około 3tyg) Ps.testy pokazały wynik negatywny a 2tyg.po stosunku badanie ginekologiczne nie wykryło ciąży. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wiarygodne są - badanie ginekologiczne USG oraz pozytywny wynik oznaczenia hormonu gonadotropiny kosmówkowej. Wszelkie objawy kliniczne, poza znacznie i charakterystycznie powiększonym obwodem brzucha w zaawansowanym stadium ciąży, są objawami subiektywnymi i nie może na ich podstawie zostać stwierdzony fakt zapłodnienia i ciąży.