Powiększone węzły chłonne a ekstrakcja zębów

Witam. Mam problem z węzłami chłonnymi. Są powiększone z jednej strony, za uchem, policzku a dziś wyczulam na szyi,maja z 1 cm i przesuwają się. Ten za uchem i w policzku mam od bardzo dawna. Wyniki krwi mam b. Dobre. Jednak boje się, że to jakiś rak. Dodam, że mam zepsute 6 zębów i wszystkie do usunięcia. Boję się tak, że nie mogę w nocy spać, nie mam chęci do życia. Proszę powiedzieć czy to coś groźnego.

Witam!
Bez dokładnego badania trudno powiedzieć coś jednoznacznie,ale wg mnie powiększenie węzłów może wynikać z reakcji na przewlekłe zapalenie w okolicach zębów do usunięcia!!! Należy jak najszybciej wykonać sanację jamy ustnej,czyli usunąć zęby nie nadające się do leczenia,wyleczyć pozostałe,usunąć kamień nazębny! Nie powinna się Pani bać na zapas,tylko jak najszybciej udać do dentysty! Jeśli będzie trzeba lekarz skieruje Panią na dalsze badania! Pozdrawiam.