O czym może świadczyć powiększony węzeł chłonny na szyi?

Witam. Od kilku dni mam bolący i powiększony węzeł chłonny za lewym uchem, jest niewielki ale boli. Byłam u lekarza, który stwierdził że jest odczynowy ale infekcji nie stwierdził. Jednak po trj samej stronie mam do leczenia siódemkę i ósemkę ( widoczna już jest na nich próchnica) . czy ten węzeł może być od tego? Dodam, że miesiąc temu miałam usg szyi i komplet badań, które były ok. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Witam

Miękkie, sprężyste i można je przesuwać względem skóry, powodujące ból podczas dotyku, a skóra nad nimi jest zaczerwieniona i ciepła. Wówczas przyczyną tego typu powiększonych węzłów chłonnych najczęściej są infekcje, a stan zapalny mija samoistnie po 2-3 tygodniach. Infekcje mogą być pochodzenia wirusowego, bakteryjnego, grzybiczego.
Jeśli po tej stronie są zęby, które wymagają leczenia, to w celu wykluczenia infekcji, która może pochodzić od tych zębów, najlepiej bedzie udać sie do dentysty. W razie braku poprawy bedzie konieczna dalsza diagnostyka.

Pozdrawiam
Dr Halina Gabara Bujok

Pozdrawiam