Powiększone węzły chłonne i katar u 6-latka

Witam, syn ma 6 lat od kilku dni mówi" nosowo" ma jakby katar ale nic nie wydmuchuje do tego chrapie w nocy a dzisiaj zauważyłam powiększone węzły chłonne szyi. Co jakiś czas przy infekcji bolą go uszy, Dwa lata temu miał wycięty 3 migdał czy mógł on odrosnąć?? W czerwcu miał zlecone krople protarg. i krople robione oraz płukanie nosa sinus rinse jednak ciągle coś się dzieje w obrębie głowy. Wizyta u laryng dopiero we wtorek prosze o jakieś wskazówki co do leczenia. Dziękuję Bogusława

może mieć przewlekłe zapalenie zatok i może i ucha środkowego, warto zakraplać nos Nasivin soft żeby odetkać nos, ucho i zatoki.