Powiększone węzły chłonne szyi i zmiany zapalne w dziąsłach

Od ok. miesiąca mam powiększone węzły chłonne szyji , Miałam infekcję z dziąseł wyciekała ropa w ok. ostatniego zęba po str. lewej, dostałam Dalacin C na 5 dni , na chwilkę się to uspokoiło jednak wróciło ze zdwojoną siła, ból jest ogromny promieniujący wyczuwalny jest guzek po str. lewej, byłam u chirurga szczękowego powiedział że ząb nie może być powodem jest on tylko do przeleczenia zrobił mi RTG i nic, nikt nie znalazł przyczyny jestem na silnych lekach przeciwóblowych, nie wiem co robić

Witam
Bardzo wspolczuje ze cierpi Pani juz tak dlugo, niestety przepisany antybiotyk nie zliwiduje problemu . Nie wiem jakiego rodzaju zdjecia RTG wykonal chirurg szczekowy, wskazane jest zdjecie pantomograficzne ('panorama'). Nie napisala Pani czy wyczuwalny guzek znajduje sie przy jakims konkretnym zebie, czy ma Pani ostatni zab trzonowy po lewej stronie czyli 'osemke', czy w ostatnim czasie ktorys z zebow w tej okolicy byl leczony endodontycznie (czyli kanalowo). Mozliwych przyczyn Pani dolegliwosci moze byc wiele, jak :
choroba przyzebia, stan zapalny wokol zatrzymanej 'osemki', stan zapalny miazgi zeba.
Proponuje wykonanie zdjecia pantomograficznego (potrzebuje Pani skierowanie od lekarza) i ponowna konsultacje stomatologiczna.
Pozdrawiam