Problemy z zębami i powiększone węzły chłonne

Witam, od 10 miesięcy mam problemy z zębami, ekstrakcja 2 siódemek górnych i zatrzymana ósemka po lewej stronie. pół roku temu wyszły mi 2 węzły na szyi-czasem bolą. Po 3 miesiącach wyszły po jednym nad obojczykami też je czuję-są wielkości małych fasolek przesuwnych. Kilka dni temu mnie przewiało i bolały łopatki i pachy i wczoraj wyczułem po jednym węźle pod każdą pachą też wielkości fasoli. Bardzo się tym martwię, co robić? miałem robioną morfologię miesiąc temu i wszystko wyszło ok.

Proponuje zgłosić się do chirurga albo onkologa, żeby zbadał te węzły chłonne i ocenił czy należy zrobić biopsję aby ocenić czy powiększenie ich jest rezultatem procesu zapalnego (należy go poszukać - stomatolog, laryngolog, chirurg) czy też jest inna przyczyna. Twarde, bolesne węzły chłonne wskazują na proces zapalny, który toczy się w obrębie głowy, szyi ewentualnie klatki piersiowej.

Przedewszystkim przeglądowe zdjecie pantomograficzne l jeżeli są zębopochodne zmiany zapalne to będzie widać na rtg , jeżeli badanie obrazowe i badanie wewnątrzustne ńic nie wykaże trzeba szukać gdzie indziej