Powiększone węzły chłonne i migdałki a leczenie zęba

witam mam 24 lata jestem chłopakiem 4 dni temu zauważyłem ze pod żuchwą z lewej strony mam guzek przy wymacaniu przesówa się tak samo mam i s prawej strony byłem u lekarza to powiedzial ze to węzły powiekszone pokazałem mu gardło stwierdzil powiekszenie migdałków ale od kad pamietam zawsze miałem duze dodam ze miałem nie leczoną piątke ząb został sam kozeń i cos z niego wyciekało czy to moze byc od tego??? proszę pomuzcie boję sie ze to rak:(

Witam serdecznie,
Każdy stan ropny wymaga natychmiastowego leczenia, ponieważ jest groźny dla naszego zdrowia. Dodatkowo, pozostawiony korzeń jest siedliskiem bakterii, które mogą przenosić się i wpływać na rozwój próchnicy i stanów zapalnych kolejnych zębów.
Powiększone węzły chłonne wskazują na proces chorobowy toczący się w naszym organizmie, a taki pozostawiony korzeń i stan zapalny (na co wskazuje wyciekanie z niego czegoś, najprawdopodobniej ropy) to nic innego jak stan chorobowy.
Należy jak najszybciej udać się do stomatologa w celu usunięcia tego korzenia!