Powiększony węzeł chłonny po ekstrakcji zęba

Witam, mam 28 lat, ok 8 msc temu miałam wyrwaną ósemkę, po tej samej stornie zrobił mi się po jakimś czasie powiększony węzeł chłonny. Robiłam usg i jego wielkość to 24 mm. Od dłuższego czasu czuje się również BARDZO zmęczona i osłabiona. Od czasu do czasu miewam stan podgorączkowy. Węzeł mnie nie boli, nawet gdy dotykam, ale czasem mam wrażenie, że jest większy bądź mniejszy, czasem nawet trudno wyczuwalny. Czy powinnam z tym iść do jakiegoś lekarza?

Powiększone węzły chłonne to najczęściej objaw choroby.Powiększone węzły chłonne (limfadenopatia) oznaczają, że w organizmie toczy się proces chorobowy, w trakcie którego limfocyty i makrofagi (komórki układu odpornościowego, których węzły chłonne stanowią skupisko) namnażają się, by walczyć z czynnikami chorobotwórczymi. Mogą to być infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze itp. Wskazana wizyta u lekarza np. chirurg szczękowy, lek. stom.

Witam serdecznie,
W przypadku dolegliwości, gdzie podejrzewa Pani konkretną przyczynę, najlepiej skonsultować się ze specjalistą danej dziedziny - w tym wypadku stomatologiem. On potwierdzi lub wykluczy przyczynę stomatologiczną. W razie wykluczenia przyczyny stomatologicznej, skieruje Panią do odpowiedniego lekarza. Powiększony węzeł chłonny najcześciej sygnalizuje nam toczący się proces chorobowy, więc w przypadku tak długo utrzymujących się objawów, trzeba koniecznie znaleźć przyczynę.