Powiększone węzły chłonne u 8-miesięcznego dziecka

Jaka moze byc przyczyna tego ze u 8 miesiecznego dziecka powiekszone węzly chlonne na rece nie zmniejszaja sie nawet po dlugim czasie od szczepienia , a na szyi i z tylu glowy tez ma i nie chca zejsc

Dziecko powinien obejżeć lekarz pediatra. Bez zbadania dziecka nie da sie nic powiedzieć. Przyczyn powiększenia węzłów chłonnych jest wiele, od błahych po poważne. Nie wiemy jak duże sa węzły, czy symetryczne, czy dziecko nie chorowało, czy nie ma atopowego zapalenia skory lub innych zmian obejmujących skore głowy, ktore takze moga powodować utrzymujące sie powiększenie węzłów chłonnych w tej okolicy. W razie watpliwości mozna wykonać usg węzłów chłonnych.

Pozdrawiam
Iwa Dziedzic
www.poradnikdlarodzica.blogspot.com