Ciągłe powiększone węzły chłonne za uszami u 15-miesięcznego syna

Dzien dobry, moj mly syn,15 miesieczny, ma ciagle powiekszone wezly chlonne za uszami. Dwa duze wyczuwalne, widoczne,miekkie guzki. od dwuch tygoni ciagle byl przeziebiony katar i kaszel, a od paru dni stan sie pogorszyl. Syn zrobil sie apatyczny, slaby, markotny, po wyskoczeniu goraczki dostal antybiotyk. Wezly chlonne na szyji, przy uszach opuchly. Dzis , po trzech dniach antybiotyku, opuchniecia zmiejszyly sie ale wezly chlonne nie znikaja, sa wszedzie. Czy to jest normalne. Prosze o pomoc.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

powiększone węzły chłonne są typowym objawem infekcji. Oznacza to, że cały organizm walczy z patogenem. Jeśli po 3-4 tygodniach od ustąpienia objawów przeziębienia powiększone węzły chłonne utrzymają się to proszę się zgłosić do lekarza pediatry.

Pozdrawiam.