Czy węzły chłonne pachwinowe mogą powiększyć się od chorych nerek?

Czy wezły chłonne pachwinowe mogą powiększyć się od chorych/zainfekowanych nerek? Jak długo po infekcji może utrzymywac się taki stan? I czy kilka małych guzków < 1cm w pachwinie to rzecz którą nalezy się niepokoić? ps. obecnie się badam na gardło, zatoki, gdzie na szyi tez mam powiekszone wezly chlonne, miekkie i bolesne, a pod zuchwą na wysokosci zebow trzonowych twarde wezly chlonne. Zaczyna mnie to przerastac... bo to chyba nie wspolgra...

Lek. Tomasz Budlewski

Tego typu opis sugeruje końiecznosc diagnostyki i przede wszystkim wykonania usg węzłów chłonnych. Co do nerek to jaka to dokładnie infekcja?