Powiększone węzły chłonne w lewej pachwinie u dziecka

Witam mój 20 miesięczny syn od 2,5miesiaca ma powiekrzone 2 wezły chłonne w lewej pachwinie ,niedaleko kości biodrowej jeden ma 1,5cm a drugi 1 cm sa obok siebie.Syn ma nieznacznie poszerzoną miedniczke lewa nerkową i małego wodniaczka jądra prawego byliśmy z tym problemem na USG wykluczyło przepukline zalecenie od lekarza obserwacja. Dodam jeszcze że mały nie ma żadnych niepokojących objawów takich jak nocne poty itp.Zachowuje sie normalnie,ma apetyt i ładnie się bawi .Prosze o jakąś odpowiedz

Jeśli w badaniu USG nie opisano tych węzłów chłonnych jako patologicznych (pewnie są to węzły chłonne odczynowe związane z niewielkim zastojem moczu w lewej nerce) to nie ma powodu do niepokoju. Tak jak zalecił lekarz prowadzący wystarczająca powinna być obserwacja.