Powiększone węzły chłonne w USG jamy brzusznej

Witam, w usg jamy brzusznej wykonanym w marcu wyszły powiększone węzły chłonne w okolicy krezkowej, w usg z września węzły nadal są powiększone 17,5 mm. Dodatkowo od około pół roku obserwuję objawy które mogą wskazywać na zespół jelita drażliwego, zastanawia mnie fakt czy węzły chłonne faktycznie mogą być powiększone podczas tej dolegliwości?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna dalsza diagnostyka, proponuje udac się do lekarza gastroenetrologa.