Powiększony jajnik a ból: do jakiego lekarza się udać?

Mam 25 lat. 1,5 roku temu urodziłam dziecko i od tego też czasu przyjmuję tabletki antykoncepcyjne (M*** 21). Jak do tej pory nic szczególnego się nie działo. Jednak 2 miesiące temu na kontrolnej wizycie u ginekologa lekarz stwierdził u mnie powiększony lewy jajnik, jednak nie wymagający leczenia. Sytuacja mimo diagnozy się nie zmieniła, bo tak jak bolało, tak boli, nawet wydaje mi się, że teraz jeszcze bardziej, aż czasami przeszkadza mi to w normalnym funkcjonowaniu. Boli mnie również kręgosłup na wysokości nerek i to w takim nasileniu, że czasami jest mi ciężko opiekować się dzieckiem. Nie wiem, czy to ból promieniuje od pleców do brzucha, czy w drugą stronę?! Nie wiem czy w ogóle powinnam wiązać te dwie dolegliwości ze sobą. Bardzo proszę o poradę. Co powinnam zrobić? Do jakiego lekarza się udać?

Witam serdecznie.
Dolegliwości bólowe mogą pochodzić z odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Jest Pani po ciąży oraz opiekuje się Pani małym dzieckim co znacznie obciąża zwłaszcza ten odcinek kręgosłupa. Dolegliwości bólowe mogą też pochodzić z układu moczowego.
Powinna Pani udać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam.